GREEN TEA КОФЕИНСКИ ШАМПОН

Разбудете ја Вашата коса!

Шампон за сите типови на коса кој храни и освежува.
Кофеинот ја стимулира кожата на главата, коренот на косата и поттикнува раст. Содржи специјална комбинација фитокератини, хијалуронска киселина и екстракт од зелен чај.

Упатство за употреба: на мокра коса, се нанесува Kräuterhof® шампон со рузмарин, нежно масирајте ја кожата на главата окулу пола минута, исплакнете со топла вода.

Внимание: Доколку шампонот дојде во контакт со очите, исплакнете со вода.

Категорија

Додатоци во исхраната

Произведува

ASAM GmbH & Co. Betriebs KG, Германија

Нарачај

Kräuterhof Sensitive шампон
Krauterhof Double Effect Кофеински шампон
Мени