Сензитив шампон за осетлива кожа на главата

Екстра благ шампон за особи со осетлива кожа на главата, ефикасно ги отстранува нечистотиите и спречува исушување, иритација, перут и намалува чешање на кожата на главата.

Активни состојки: Природен екстракт на црн бибер кој има смирувачки својства, регулира лачење на себум. Екстракт на инга алба има хидрирачки својства. Пантенол делува на сочување правилни функции и стимулира регенеративни процеси на кожата на главата. Алое Вера овозможува здрав раст на косата, ги чисти мртвите клетки кои ги затвараат фоликулите и спречуваат понатамошен раст на косата.

Упатство за употреба: Да се нанесе шампонот на мокра коса со блага масажа и да се остави да делува 2 минути, а потоа темелно да се испере косата. Погоден за регуларна употреба. Да се избегнува контакт со очи.

Пакување: 250 ml

Категорија

Медицинска козметика

Произведува

ASAM GmbH & Co. Betriebs KG, Германија

Нарачај

Антицелулит серум
Krauterhof Green tea кофеински шампон
Мени