DOUBLE EFFECT КОФЕИНСКИ ШАМПОН

Разбудете ја Вашата коса!

Освежителен шампон со двоен ефект кој делува во борба против перут и превентивно проти опаѓање на косата. Кофеинот го зајакнува слабиот корен и го стимулира во текот на миењето. Покрај освежителниот мирис, овој шампон на база на кофеин содржи и витамин Б3, како и пантенол за убава коса.

Упатство за употреба: на мокра коса, се нанесува Kräuterhof® шампон со рузмарин, нежно масирајте ја кожата на главата окулу пола минута, исплакнете со топла вода.

Внимание: Доколку шампонот дојде во контакт со очите, исплакнете со вода.

Категорија

Медицинска козметика

Произведува

ASAM GmbH & Co. Betriebs KG, Германија

Нарачај

Krauterhof Green tea кофеински шампон
Urifar
Мени