URIFAR

14 кесички во гранули за подготовка на орален раствор
Додадено сладило
УРИФАР е диететски додаток со природен вкус, со сладило, Д- маноза и екстракт од калинка (Punica Granatum) во облик на гранули во кесички за припрема на раствор

1 кесичка во гранули за подготовка на орален раствор

 

Aктивни состојки Во 1 кесичка Во 2 кесички
D-mannose/D–manoza 1500 mg 3000 mg
Калинка екстракт (Punica granatum) cодржи најмалку 75% вкупни полифеноли 250 mg 500 mg

 

Хранливи вредности Во 1 кесичка Во 2 кесички Во 100 g
Енергетска вредност/kJ/kcal 61,4 kJ/14,4 kcal 122,8 kJ/28,8 kcal 1535,8 kJ/360,9 kcal
Протеини 0 g 0 g 0 g
Јаглени хидрати 3,4 g 6,8 g 84 g
Масти 0 g 0 g 0 g

СОСТАВ: фруктоза (fructose), D- mannose, регулатор на киселост, лимонска киселина (citric acid), екстракт од калинка (Punica granatum) содржи најмалку 75% вкупни полифеноли, средство против згрутчување, сладило( sucralose)

НАЧИН НА ПРИМЕНА: Пред консумирање испразнете го меурот. Растопете 1 кесичка од производот во чаша со вода. Производот се консумира на празен желудник. Во тек на денот треба да се пие голема количина на вода. Појако дејство се постигнува ако истовремено се зема Витамин Ц кој ја намалува pH вредноста во урината.

ДОЗИРАЊЕ: 1-2 кесички по потреба. Дневната доза може да се зголеми во согласност со упатства од лекар. Производот се препорачува за деца од 3 години нагоре.

НАПОМЕНА: Производот не е замена за разновидна исхрана. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот е сигурен, без нуспојави. Во ретки примери забележана е интолеранција на Д- маноза, која се појавува во облик на ретка столица и појачано настанување на гасови во цревата. Производот не е за парентерална употреба. Во тек на бременост се препорачува совет од лекар. Производот мора да се користи под надзор на лекар.

НАЧИН НА ЧУВАЊЕ: Да се чува вон дофат на деца! Да се чува на суво место на температура до 25ºC.

Категорија

Додатоци во исхраната

Произведува

Sensilab SA, Slovenia

Нарачај

Krauterhof Double Effect Кофеински шампон
Urifar Forte
Мени