Kräuterhof Антицелулит гел Fresh

Гел за нега на кожа со целулит со силен комплекс на активни состојки кои го подобруваат изгледот на кожата.

Kräuterhof Антицелулит гел Fresh има освежувачки мирис, а по нанесувањето дава пријатно чувство на благо ладење.

Може да го користат луѓе кои имаат проблеми со вените и чувствителните капилари.

Пакување: 250 мл

Состав: кофеин, карнитин, пантенол, алантоин, креатин, бетаин, есцин, масло од нане, екстракт од рузмарин и масло од лимонска трева.

Апликација: Се нанесува секоја вечер со нежна масажа на саканото место. Избегнувајте контакт со очи, мукозни мембрани и отворени рани.

Напомена: За поефективен третман на целулит, пред да користите антицелулитен гел Fresh, користете антицелулитен серум Fresh.

Категорија

Медицинска козметика

Произведува

ASAM GmbH & Co. Betriebs KG, Германија

Нарачај

Second Brain
Антицелулит серум Fresh
Мени