Перутот може да се каже дека е најдосадната работа на светот. Многу луѓе се соочуваат со овој проблем кој и те како знае да трае долго доколку не се третира правилно. Тој е лесно видлив и создава непријатен и неестетски изглед, па поради тоа предизвикува срам кај луѓето.  Освен тоа предизвикува чешање па и со тоа иритација на скалпот. Може да се појави во било која возраст од човечкиот век а за неговата појава постојат повеќе причини, може да биде предизвикано од јаки хемиски шампони, неправилна исхрана, диета, бременост, стрес и други фактори. За среќа овој проблем може да се реши едноставно со природниот Германски шампонот од билки против првут на Кrauterhof.

Благ шампон погоден за сите типови коса кој има совршена комбинација на екстракти на билките: камилица,валеријана, хмељ, ајдучка трева, маточина и коморач. Прилагоден е на природната рН вредност на кожата и ја негува и ја храни косата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Fill out this field
Fill out this field
Ве молам, внесете валидна адреса за е-пошта.
You need to agree with the terms to proceed

Мени