ШАМПОН ОД КОПРИВА ЗА НОРМАЛНА КОСА

Шампонот од коприва ја ревитализира и негува косата и дава пријатен мирис и свежина.
Погоден е за секојдневна употреба за нормална коса. Прилагоден е на природната pH вредност на кожата.
Редовното миење на косата со Krauterhof шампонот од коприва го зајакнува коренот на косата.

Упатство за употреба: на мокра коса, се нанесува Kräuterhof® шампон со рузмарин, нежно масирајте ја кожата на главата окулу пола минута, исплакнете со топла вода.

Внимание: Доколку шампонот дојде во контакт со очите, исплакнете со вода.

Категорија

Медицинска козметика

Произведува

ASAM GmbH & Co. Betriebs KG, Германија

Нарачај

Шампон од лук за јакнење на косата
Коњски балзам
Мени