КОЊСКИ БАЛЗАМ

Примена: Се препорачува кај ревматски промени, болки во коскено-зглобен систем, слаба циркулација, проблеми со вени, грчеви и модрици. Погоден е за масажа на цело тело. Содржи рицинусово масло, камфор, мента, рузмарин, див костен и арника кои ја подобруваат циркулацијата и ја негуваат кожата. Не содржи никакви состојки штетни по здравјето на човекот. Произведен е во согласност со германските санитарни закони.

Упатство за употреба: Болното или отечено место се мачка со балзамот во тенок слој.

Напомена: Да се чува на темно и суво место, вон дофат на деца! Исклучиво за надворешна употреба. Да се избегнува контакт со очите,отворени рани и слузокожа! По нанесувањето рацете да се измијат.

Категорија

Додатоци во исхраната

Произведува

ASAM GmbH & Co. Betriebs KG, Германија

Нарачај

Шампон од коприва за нормална коса
Коњски балзам со топлотен ефект – ЕКСТРА ЈАК
Мени