ШАМПОН ОД ЛУК ЗА ЈАКНЕЊЕ НА КОСАТА

Шампон од ЛУК за јакнење на косата со неодолив мирис на билки. Содржи совршена комбинација на екстракт на лук, пантенол, бела коприва, поточарка, бршлен, рузмарин, камилица, чичак, бел бор и арника.

Погоден е за секојдневна употреба. Не ја пореметува pH вредноста на кожата.
Со пријатен мирис бидејќи содржи есенција на парфем.
Редовното миење на косата со Krauterhof шампонот од лук ја зајакнува косата, го спречува нејзиното опаѓање. На косата и дава извонреден и здрав изглед на сосема природен начин.

Упатство за употреба: на мокра коса, се нанесува Kräuterhof® шампон со камилица, нежно масирајте ја кожата на главата окулу пола минута, исплакнете со топла вода.

Внимание: Доколку шампонот дојде во контакт со очите, исплакнете со вода.

Категорија

Медицинска козметика

Произведува

ASAM GmbH & Co. Betriebs KG, Германија

Нарачај

PUKKA ЗЕЛЕН ЧАЈ
Krauterhof Green tea кофеински шампон
Мени