ШАМПОН СО БИЛКИ ПРОТИВ ПЕРУТ

Благ шампон со билки погоден за сите типови коса. Ефикасен во борба против перут, ја негува и храни косата. Содржи пантенол и екстракти на билки: камилица, валеријана, хмељ, ајдучка трева, маточина и коморач. Прилагоден е на природен рН вредност на кожа.

Упатство за употреба: на мокра коса, се нанесува Kräuterhof® шампонот со билки, нежно се масира кожата на главата околу пола минута, потоа исплакнете со топла вода.

Внимание: Доколку шампонот дојде во контакт со очите, исплакнете со вода.

Категорија

Додатоци во исхраната

Произведува

ASAM GmbH & Co. Betriebs KG, Германија

Нарачај

Шампон со масло од рузмарин
Шампон од лук за јакнење на косата
Мени