ШАМПОН СО МАСЛО ОД РУЗМАРИН

Шампон со масло од рузмарин негува и храни масна коса и го нормализира масното власиште. Погоден е за секојдневно користење. Поттикнува циркулација на кожата на главата во тек на миење на косата. Прилагоден е на природен pН вредност на кожа.

Упатство за употреба: на мокра коса, се нанесува Kräuterhof® шампон со рузмарин, нежно масирајте ја кожата на главата окулу пола минута, исплакнете со топла вода.

Внимание: Доколку шампонот дојде во контакт со очите, исплакнете со вода.

Категорија

Додатоци во исхраната

Произведува

ASAM GmbH & Co. Betriebs KG, Германија

Нарачај

Шампон со билки против перут
Мени