Kräuterhof млечна крема со пантенол

Kräuterhof млечната крема со пантенол се препорачува за суви делови на кожата на лицето, телото и усните. Ја штити кожата изложена на студ, ветер или топлина. Создава заштитен слој кој ја прави кожата мазна и ја подобрува нејзината еластичност.

Пакување: 250 мл

Состав: пантенол, глицерин, вазелин и силикон.

Упатство за употреба: Нанесете ја кремата на саканата област. Избегнувајте контакт со очи, мукозни мембрани и отворени рани. Идеална е за секојдневна употреба.

Напомена: Да се чува на темно и суво место, вон дофат на деца! Исклучиво за надворешна употреба.

Категорија

Медицинска козметика

Произведува

ASAM GmbH & Co. Betriebs KG, Германија

Нарачај

Гел од гавез
Коњски балзам со ефект на ладење – екстра силен
Мени