КОЊСКИ БАЛСАМ СО ЕФЕКТ НА ЛАДЕЊЕ – ЕКСТРА СИЛЕН

Природен мелем со екстра силен ефект на ладење, создаден според оригиналниот германски рецепт пред повеќе од 100 години.

Се препорачува за нега на кожата при болки во зглобовите и мускулите, ревматска болка, слаба периферна циркулација, спортски повреди, воспалени вени, замор и оток на нозете.
Погоден е за масажа и обезбедува чувство на олеснување по физички активности.

Покрај дивото нане, кое содржи висока концентрација на ментол, дополнително е збогатено со ментол за посилен студен ефект. Исто така, содржи еукалиптус, како друг активен принцип кој исто така има силно ладно дејство.

Состојки: екстракти од дива нане, еукалиптус, камфор и ментол

Упатство за употреба: тријте со нежна масажа на саканото место во тенок слој неколку пати на ден.

Напомена: Да се чува на темно и суво место, вон дофат на деца. Исклучиво за надворешна употреба. Да се избегнува контакт со очите, отворени рани и слузокожа! По нанесувањето рацете да се измијат.

Категорија

Медицинска козметика

Произведува

ASAM GmbH & Co. Betriebs KG, Германија

Нарачај

Kräuterhof универзална крема со пантенол
Second Brain
Мени