КАНДИЛАКС

Придонесува за микробиолошка рамнотежа на телото и удобност при варењето

Причини за настанување на кандида:

  • често и долготрајно конзумирање на антибиотици
  • небалансирана исхрана
  • често изложување на стрес и слаб имунитет
  • конзумирање контрацептивни таблети

Симптоми на прекумерно развиена кандида

  • надуеност и проблеми со варење
  • зголемена потреба за слатка и кисела храна и алкохол
  • главоболка, замор и несоница
  • конзумирање контрацептивни таблети

КАНДИЛAКС е природен препарат во борба против кандида

Активни состојки

Во една капсула

НРВ (%)

Екстракт од лист од оригано

150 mg

/

Екстракт од семе од грејпфрут

100 mg

/

Екстракт од маслинов лист

100 mg

/

Мегафлора 9 ево

50 mg

/

Екстракт од лист од рузмарин

50 mg

/

 

* Процент од дневниот внес НРВ (Нутриентни референтни вредности).

Употреба: Препорачана дневна доза е 1 капсула, 3 пати на ден, со 2dl вода, по можност после оброк.

Предупредувања: Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки. Доколку сте преосетливи или алергични на некоја од состојките на овој производ, имате крварење или нарушувања на жолчното кесе, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба.

Складирање: Да се чува подалеку од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под +25°C.

Категорија

Додатоци во исхраната

Нарачај

Ecomer
Мени