Вазелин со невен

240 ден

Чист, бел вазелин  со невен е исклучително средство за заштита на кожа и ја прави помека. Обезбедува влажност, мекост и ја омекнува екстремно сувата кожа која е груба на допир. Екстрактот од невен има антиинфламаторно дејство, го смирува црвенилото и иритацијата на кожата, ја хидрира и регенерира кожата.

Категорија: Ознака:

Опис

Се користи за секојдневна нега на сува и иритирана кожа. Познат е по заштита на кожата од временски услови. Без парфеми и конзерванси.

Дополнителни информации

Тежина 118 g
Мени