Kräuterhof Sensitive шампон

570 ден

Екстра благ шампон за особи со осетлива кожа на главата. Ефикасно ги отстранува нечистотиите и спречува исушување, иритација, перут и намалува чешање на кожата на главата.

Опис

Активни состојки: Природен екстракт на црн бибер кој има смирувачки својства, регулира лачење на себум. Екстракт на инга алба има хидрирачки својства. Пантенол делува на сочување правилни функции и стимулира регенеративни процеси на кожата на главата. Алое Вера овозможува здрав раст на косата, ги чисти мртвите клетки кои ги затвараат фоликулите и спречуваат понатамошен раст на косата.

Дополнителни информации

Тежина 200 g
Мени