Кандилакс

720 ден

КАНДИЛАКС за микробиолошка рамнотежа на телото и удобност при варењето. Неговиот состав од оригано, грејпфрут, маслинки, рузмарин и бактерии со млечна киселина придонесуваат во борбата против кандида.

Опис

Активни состојки

Во една капсула

НРВ (%)

Екстракт од лист од оригано

150 mg

/

Екстракт од семе од грејпфрут

100 mg

/

Екстракт од маслинов лист

100 mg

/

Мегафлора 9 ево

50 mg

/

Екстракт од лист од рузмарин

50 mg

/

* Процент од дневниот внес НРВ (Нутриентни референтни вредности).

Ingredients: Екстракт од лист од оригано (Oreganum vulgare L.); Капсула од растително потекло: Хидроксипропилметил целулоза; Екстракт од семе од грејпфрут (Citrus paradisi Macfad.), Екстракт од маслинов лист (Olea europaea), Мегафлора 9 ево (бактерии: Bifidobacterium lactis W51, Bifi-dobacterium lactis W52, Enterococcus faecium W54, Lactobacillus acidophilus W22, Lactobacillus paracasei W20, Lactobacillus plantarum W1, Lactobacillus plantarum W21, Lactobacillus salivarius W24, Lactococcus lactis W19; Екстракт од лист од рузмарин (Rosmarinus officinalis L.), Средство против стврднување: магнезиум стеарат

Употреба: Препорачана дневна доза е 1 капсула, 3 пати на ден, со 2dl вода, по можност после оброк.

Предупредувања: Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки. Доколку сте преосетливи или алергични на некоја од состојките на овој производ, имате крварење или нарушувања на жолчното кесе, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба.

Складирање: Да се чува подалеку од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под +25°C.

Произведено во ЕУ од Лонгстори Лифе ДОО

УВОЗНИК ЗА МАКЕДОНИЈА ХЕРБАЛ ПЛУС Бул.Партизански Oдреди 99/2-10 1000 Скопје Р С Македонија

Дополнителни информации

Тежина 100 g
Мени