ДЕРМОСЕНС рН 5,5 спреј

280 ден

ДЕРМОСЕНС рН 5,5 спрејот има ефект на смирување и влажење на кожата на особи од различна старосна возраст.
Благодарејќи на синергистичко дејство на растворените состојки помага во смирување на иритирана кожа.
Се препорачува за нега и третман на осетлива и иритирана кожа со појава на чешање.

Опис

Состав: Aqua, Panthenol, PEG-40 hydrogenated castor Oil, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Alcohol denat., PEG-7 Glyceryl Cocoate, Fragrance, DMDM Hydantoin, Allantoin, Aloe Barbadensis (Aloe) Leaf Juice, Lavandula Angustifolia (Lavander) Oil.

Дополнителни информации

Тежина 200 g
Мени