Антицелулит серум Fresh

550 ден

Овој иновативен серум е специјално развиен за нега на кожата и борба против појавата на целулит.

Комплексот состојки што содржи и ЛИПОРЕДУКС, со пријатен освежувачки ефект, забележително го подобрува изгледот на кожата, помага да се обликува телото и да се одржува витката линија.

Уникатната комбинација на состојки обезбедува пријатно чувство и ја освежува кожата, правејќи ја мазна и затегната.

Се препорачува за почетниот чекор во третманот на целулитот, а првите резултати се видливи по 14 дена редовна употреба.

Може да го користат луѓе кои имаат проблеми со вените и чувствителните капилари.

Категорија: Ознака:

Опис

Состојки: ЛИПОРЕДУКС (Карнитин изомеризиран линолеат), екстракт од див костен, пантенол, кофеин, ментол, масло од лимонска трева.

Примена: Се нанесува секојдневно навечер во тенок слој и нежно масирајте ги целните области (бутовите, стомакот, половината, задникот и / или надлактицата). Избегнувајте контакт со очи, мукозни мембрани и отворени рани.

Напомена: За поефикасно лекување на целулитот, по завршувањето на четиринаесетдневниот третман со антицелулитен серум, се препорачува употреба на антицелулитен гел Fresh.

Пакување: 100 мл

Дополнителни информации

Тежина 300 g
Тежина

100 ml, 250 ml

Мени