Антицелулит гел Fresh

610 ден

Гел за нега на кожа со целулит со силен комплекс на активни состојки кои го подобруваат изгледот на кожата.

Kräuterhof Антицелулит гел Fresh има освежувачки мирис, а по нанесувањето дава пријатно чувство на благо ладење.

Може да го користат луѓе кои имаат проблеми со вените и чувствителните капилари.

Категорија: Ознака:

Опис

Состав: кофеин, карнитин, пантенол, алантоин, креатин, бетаин, есцин, масло од нане, екстракт од рузмарин и масло од лимонска трева.

Апликација: Се нанесува секоја вечер со нежна масажа на саканото место. Избегнувајте контакт со очи, мукозни мембрани и отворени рани.

Пакување: 250 мл

Дополнителни информации

Тежина 300 g
Тежина

100 ml, 250 ml

Мени