PUKKA ЗЕЛЕН ЧАЈ

Зелен чај, суперхерој на нашата револуција, за моменти кога нашата супермоќ ослабнува. Добредојдовте во светот на магичниот нов зелен чај.

Органски чај од Sensha зелен чај (China Da Zhang Shan) Oothu зелен чај (India western Ghats), Suoi Gang зелен чај (Vietnam Yen bai) Matcha во прав.

Припрема: Во свежо зовриена вода се става чај и се остава да одстои најмалку 5 мин.
Природен без кофеин, 100% органски одгледуван. 2-3 шолји дневно. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не се замена за разновидна исхрана.
Да се чува на темно и суво место вон дофат на деца!

Состав: Sensha зелен чај (China Da Zhang Shan) Oothu зелен чај (India western Ghats), Suoi Gang зелен чај (Vietnam Yen bai) Matcha во прав. Состојките имаат законски сертификат спрема интернационални стандарди, тотал 98%.

Нето количина: 36 g., 20 вреќички

Категорија

Органски чаеви

Произведува

Pukka herbs Ltd, Bristol, BS14 OBY, Англија

Нарачај

Пантенол – Спреј за тело
Kräuterhof шампон од лук за јакнење на косата
Мени