PUKKA ТРИ ВИДА МЕНТА

МЕНТА СЕ КОРИСТИ ВЕЌЕ ИЛЈАДА ГОДИНИ И ПОМАГА ЗА СОЧУВАЊЕ НА ЗДРАВЈЕТО.
PUKKA ПРАВИ ЕДИНСТВЕНА МЕШАВИНА НА ЧАЕВИ КОИ МАКСИМАЛНО ГО ИСКОРИСТУВААТ ОГРОМНИОТ ПОТЕНЦИЈАЛ НА БИЛКИТЕ.

Органски чај од метвица, копјаста и јапонска мента.

Припрема: Во свежо зовриена вода се става чај и се остава да одстои најмалку 5 мин.
Природен без кофеин, 100% органски одгледуван. 2-3 шолји дневно. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не се замена за разновидна исхрана.
Да се чува на темно и суво место вон дофат на деца!

Состав: лист од метвица 34%, лист од копјаста мента 34 %, лист јапонска мента 32 %

Нето количина: 36 g., 20 вреќички

Категорија

Органски чаеви

Произведува

Pukka herbs Ltd, Bristol, BS14 OBY, Англија

Нарачај

PUKKA 3 ЃУМБИР
PUKKA КАМИЛИЦА, ВАНИЛА И МАНУКА МЕД
Мени