PUKKA РЕВИТАЛИЗАЦИЈА

Чај да ве разбуди и ревитализира.

Направен со органски кардамон, цимет, ѓумбир, сладич, нане, ѓумбир и зелен чај.

100% органски одгледувани состојки.

Живот полн со вкус. Самата арома е неверојатна, но вистинското шоу започнува кога ќе додадете топла вода што испарува. Од зачини како цимет, ѓумбир и каранфилче, до ароматичен вкус од кардамон и портокал, до деликатен траг од зелен чај. Ова е чај за да ги вратите вашите сетила во живот.

Припрема: Во свежо зовриена вода се става чај и се остава да одстои најмалку 5 мин.
Природен без кофеин, 100% органски одгледуван. 2-3 шолји дневно. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не се замена за разновидна исхрана.
Да се чува на темно и суво место вон дофат на деца!

Состав: Ceylon цимет 20%, кора од портокал, зова, семе од кардамом 10%, корен од сладич, корен од ѓумбир 7%, листови нане, зелен чај, каранфилче, црн бибер

Нето количина: 36 g., 20 вреќички

Категорија

Органски чаеви

Произведува

Pukka herbs Ltd, Bristol, BS14 OBY, Англија

Нарачај

PUKKA ДОБРА НОЌ
PUKKA ЛИМОН, ЃУМБИР и МАНУКА МЕД
Мени