PUKKA ПО ОБРОК

Идеален чај за пиење после јадење наместо кафе

Направен од органски анасон, кардамон, цикорија, анасон, ѓумбир и сладунец.

Прекрасно раскошен чај за смирување на варењето по оброкот.

100% органски одгледувани состојки

Големото финале. Прво, луксузниот вкус на печена цикорија. Следно, спокојството на кардамонот се меша со анасон, проследено со сладок анасон и сладунец. Една бавна голтка следи друга. Може ли ова да биде највкусниот чај досега? Имајте пријатна вечер.

Припрема: Во свежо зовриена вода се става чај и се остава да одстои најмалку 5 мин.
Природен без кофеин, 100% органски одгледуван. 2-3 шолји дневно. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не се замена за разновидна исхрана.
Да се чува на темно и суво место вон дофат на деца!

Состав: Печен корен од цикорија 24%, анис, семе од коморач 20%, корен од сладич, семе од кардамом 8%, кора од портокал, корен од ѓумбир.

Нето количина: 36 g., 20 вреќички

Категорија

Органски чаеви

Произведува

Pukka herbs Ltd, Bristol, BS14 OBY, Англија

Нарачај

PUKKA ЉУБОВ
PUKKA ДОБРА НОЌ
Мени