PUKKA ЉУБОВ

Добри вести за исполнување на срцето со љубов

Направен од органска камилица, цвет од лаванда, невен, корен од сладич и цвет од роза.

Нежен допир од роза го исполнува вашето срце. Меката прегратка од камилица и лаванда ја смирува вашата душа.

100% органски одгледувани состојки

Ова е дар на природата за цвеќиња од FairWild кои ќе ве сакаат на секој чекор. Нежен допир од роза го исполнува вашето срце. Меката прегратка од камилица и лаванда ја смирува вашата душа. Вистина е: љубовта менува сè.

Секоја кесичка за чај од Pukka е од рециклирачки материјал кој успева за да ги задржи есенцијалните масла во нашите органски билки. Секоја в има две комори, дозволувајќи им на овие неверојатни билки да течат и да ја ослободат целата моќност во вашата чаша. За да им помогнете на вкусовите целосно да се распрснат, истурете топла вода директно на кесичката. Секоја билка ја сака водата, па оставете ги да се натопат за совршена пијалак. И запомнете да зовриете само количина на вода што ви е потребна за да и помогнете на животната средина.

Припрема: Во свежо зовриена вода се става чај и се остава да одстои најмалку 5 мин.
Природен без кофеин, 100% органски одгледуван. 2-3 шолји дневно. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не се замена за разновидна исхрана.
Да се чува на темно и суво место вон дофат на деца!

Состав: цвет од камилица 25%, цвет од лаванда 5%, невен, корен од сладич, цвет од роза 5%

Нето количина: 36 g., 20 вреќички

Категорија

Органски чаеви

Произведува

Pukka herbs Ltd, Bristol, BS14 OBY, Англија

Нарачај

PUKKA FEEL NEW
PUKKA ПО ОБРОК
Мени