PUKKA ЛИМОН, ЃУМБИР и МАНУКА МЕД

Идеална комбинација за смирување на вашиот дух.

Направен со органски бавно сушени лимони и корен од ѓумбир, во комбинација со мед од манука.

Може да се ужива во кое било време од денот или ноќта.

100% органски одгледувани состојки.

Ова е момент на блаженство – вистинска прегратка што ќе стопли Вашата душа. Вкусете и доживејте ја зачинетата слатка кора од зрели сончеви сицилијански лимони, како и бавно исушениот корен од ѓумбир со цвеќиња од FairWild. Конечно кадифениот бакнеж со мед од манука создава чаша чај што го загрева вашето срце, како и вашето тело. Нели е ова рај?

Припрема: Во свежо зовриена вода се става чај и се остава да одстои најмалку 5 мин.
Природен без кофеин, 100% органски одгледуван. 2-3 шолји дневно. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не се замена за разновидна исхрана.
Да се чува на темно и суво место вон дофат на деца!

Состав: Корен од ѓумбир (32%), корен од сладич, цвет од бозел, коморач семе, листови од лимон-вербена, корен од куркума, арома од етерично масло лимон (6%), арома од манука мед (2%)

Нето количина: 36 g., 20 вреќички

Категорија

Органски чаеви

Произведува

Pukka herbs Ltd, Bristol, BS14 OBY, Англија

Нарачај

PUKKA РЕВИТАЛИЗАЦИЈА
PUKKA КАМИЛИЦА
Мени