PUKKA КАМИЛИЦА, ВАНИЛА И МАНУКА МЕД

МЕНТА СЕ КОРИСТИ ВЕЌЕ ИЛЈАДА ГОДИНИ И ПОМАГА ЗА СОЧУВАЊЕ НА ЗДРАВЈЕТО.
PUKKA ПРАВИ ЕДИНСТВЕНА МЕШАВИНА НА ЧАЕВИ КОИ МАКСИМАЛНО ГО ИСКОРИСТУВААТ ОГРОМНИОТ ПОТЕНЦИЈАЛ НА БИЛКИТЕ.

Органски чај од камилица, ванила и манука мед.

Припрема: Во свежо зовриена вода се става чај и се остава да одстои најмалку 5 мин.
Природен без кофеин, 100% органски одгледуван. 2-3 шолји дневно. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не се замена за разновидна исхрана.
Да се чува на темно и суво место вон дофат на деца!

Состав: цвет камилица 68%, анасон семе, корен сладич, ванила, манука мед арома 3,5%

Нето количина: 36 g., 20 вреќички

Категорија

Органски чаеви

Произведува

Pukka herbs Ltd, Bristol, BS14 OBY, Англија

Нарачај

PUKKA ТРИ ВИДА МЕНТА
PUKKA ХЕРБАЛ КОЛЕКЦИЈА
Мени