PUKKA КАМИЛИЦА

Добри вести за мирен момент, оставете ја релаксирачката камилица да ви ја наполни чашата.

Направени се со органски рачно одбрани цветови од камилица, кои се мешаат и нежно се мелат.

Чај од камилица кој ќе донесе бран на спокојство во вашата душа.

100% органски одгледувани состојки.

Нека цвеќињата на мирот ја исполнуваат вашата чаша. Совршена комбинација на три вида органска камилица: африканско, египетско и европско цвеќе. Рачно одбраните цветови налик на маргаритка се мешаат и нежно се мелат за да создадат нежен чај од камилица кој ќе донесе бран спокојство во вашата душа. Додадете топла вода и оставете полека да кисна со свое темпо. Потоа, оставете ја цветната радост на камилицата да ви го врати внатрешниот мир. Животот сега е помирен.

Припрема: Во свежо зовриена вода се става чај и се остава да одстои најмалку 5 мин.
Природен без кофеин, 100% органски одгледуван. 2-3 шолји дневно. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не се замена за разновидна исхрана.
Да се чува на темно и суво место вон дофат на деца!

Состав: Цветови од Африканска камилица 70%, цветови од Египетска камилица 20%, цветови од Европска камилица 10%.

Нето количина: 36 g., 20 вреќички

Категорија

Органски чаеви

Произведува

Pukka herbs Ltd, Bristol, BS14 OBY, Англија

Нарачај

PUKKA ЛИМОН, ЃУМБИР и МАНУКА МЕД
Коњски балзам со ефект на ладење – екстра силен
Мени