PUKKA ХЕРБАЛ КОЛЕКЦИЈА

Билките се користат веќе илјада години и помагаат за сочување на здравјето. PUKKA прави единствена мешавина на чаеви кои максимално го искористуваат огромниот потенцијал на билките.

Органска мешавина на чаеви.

Припрема: Во свежо зовриена вода се става чај и се остава да одстои најмалку 5 мин.
Природен без кофеин, 100% органски одгледуван. 2-3 шолји дневно. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не се замена за разновидна исхрана.
Да се чува на темно и суво место вон дофат на деца!

Состав: Бозел и Ехинацеа: корен сладич, корен ѓумбир, ехинацеа корен и листови, анис, цвекло, кора портокал, листови нане, бозел, шипка.
Лимон, ѓумбир и манука мед: корен ѓумбир, корен сладич, бозел, анасон, лимон, корен куркума, манука мед.
Добра ноќ: овес цвет, корен сладич, цвет камилица, цвет лаванда, цвет липа, корен валериана, листови босилок.
Три вида мента: листови мента
Детоксикација: семе анис, семе коморач, кардамом, корен сладич, семе коријандер, семе целер.

Нето количина: 36 g., 20 вреќички

Категорија

Органски чаеви

Произведува

Pukka herbs Ltd, Bristol, BS14 OBY, Англија

Нарачај

PUKKA КАМИЛИЦА, ВАНИЛА И МАНУКА МЕД
CARVAXYL
Мени