PUKKA FEEL NEW

Добри вести за поттикнување на вашиот ум, тело и душа.

Направен од органски анасон, семе од анасон, кардамон, корен од сладунец, семе од коријандер и корен од куркума.

Освежителна мешавина за уживање во текот на целиот ден.

Припрема: Во свежо зовриена вода се става чај и се остава да одстои најмалку 5 мин.
Природен без кофеин, 100% органски одгледуван. 2-3 шолји дневно. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не се замена за разновидна исхрана.
Да се чува на темно и суво место вон дофат на деца!

Состав: анис 42,5%, семе коморач 22,5%, семе кардамом 15%, корен сладич, семе коријандер, семе целер

Нето количина: 36 g., 20 вреќички

Категорија

Органски чаеви

Произведува

Pukka herbs Ltd, Bristol, BS14 OBY, Англија

Нарачај

PUKKA БОСИЛЕК
PUKKA ЉУБОВ
Мени