PUKKA ДОБРА НОЌ

Совршена чаj пред спиење

Направен од органски цвет од овес, смирувачка лаванда и свилено-сладок цвет на лајм.

Природно без кофеин, 100% органски одгледувани состојки

Мир во чаша чај. Сега не е време за зборови. Дозволете му на сонот да ги замени зборовите додека паѓате во мирна смиреност. Една чаша и патот до сонот е јасен – слатки сништа.

Припрема: Во свежо зовриена вода се става чај и се остава да одстои најмалку 5 мин.
Природен без кофеин, 100% органски одгледуван. 2-3 шолји дневно. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не се замена за разновидна исхрана.
Да се чува на темно и суво место вон дофат на деца!

Состав: цвет од овес 30%, цвет од камилица, корен од сладич, цвет од лаванда 14%, корен од валериана, листови од босилок.

Нето количина: 36 g., 20 вреќички

Категорија

Органски чаеви

Произведува

Pukka herbs Ltd, Bristol, BS14 OBY, Англија

Нарачај

PUKKA ПО ОБРОК
PUKKA РЕВИТАЛИЗАЦИЈА
Мени