PUKKA БОСИЛЕК

Босилекот се користи веќе илјада години и помага за сочување на здравјето. PUKKA прави единствена мешавина на чаеви кои максимално го искористуваат огромниот потенцијал на билките.

Добри вести за зрак на јасност и пријатно подигнување на расположението.

Направен е од органски зелен, виолетов и лимонски босилек – исто така познати како свет босилек.

Виножито од босилек за славење на синото небо на бистрината.

Природни состојки без кофеин, органски одгледувани.

Во денешниот динамичен свет често бараме простор. Босилекот – свето растение во родната Индија – е познат по ова. Есенциите од Рама, Кришна и лимон се мешаат за да ги изострат вашите сетила додека овие магични билки се комбинираат. Пробајте го, нека се распрснат облаците и ќе се појави Вашата мудрост.

Припрема: Во свежо зовриена вода се става чај и се остава да одстои најмалку 5 мин.
Природен без кофеин, 100% органски одгледуван. 2-3 шолји дневно. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не се замена за разновидна исхрана.
Да се чува на темно и суво место вон дофат на деца!

Состав: листови босилек (Rama, Krishna, Vana)

Нето количина: 36 g., 20 вреќички

Категорија

Органски чаеви

Произведува

Pukka herbs Ltd, Bristol, BS14 OBY, Англија

Нарачај

Second Brain
PUKKA FEEL NEW
Мени