PUKKA 3 ЃУМБИР

ЃУМБИР СЕ КОРИСТИ ВЕЌЕ ИЛЈАДА ГОДИНИ И ПОМАГА ВО СОЧУВАЊЕ НА ЗДРАВЈЕТО.
PUKKA ПРАВИ ЕДИНСТВЕНА МЕШАВИНА НА ЧАЕВИ КОИ МАКСИМАЛНО ГО ИСКОРИСТУВААТ ОГРОМНИОТ ПОТЕНЦИЈАЛ НА БИЛКИТЕ.

Органски чај од ѓумбир, син ѓумбир и куркума.

Припрема: Во свежо зовриена вода се става чај и се остава да одстои најмалку 5 мин.
Природен, без кофеин 100% органски одгледуван.2-3 шолји дневно.
Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не се замена за разновидна исхрана. Да се чува на суво и темно место вон дофат на деца!

Состав: корен од ѓумбир 51%, корен од син ѓумбир 28%, корен сладич, корен куркума 4%, природен екстракт од ѓумбир.

Нето количина: 36 g., 20 вреќички

Категорија

Органски чаеви

Произведува

Pukka herbs Ltd, Bristol, BS14 OBY, Англија

Нарачај

PUKKA ТРИ ВИДА МЕНТА
Мени