Пантенол – Спреј за тело

Спреј за тело со единствена формула со многу висока концентрација на ефикасни состојки Д-пантенол 10%, Алое Вера и Витамини А, D, Е, F.

Овозможува пријатно чувство на ладење на кожата, ја регенерира и активно хидрира иритираната кожа од сонце, по престој во солариум и по подолго задржување во вода третирана со хлор.

Погоден е за секојдневна нега на сите типови на кожа.

Кожата го апсорбира спрејот мошне добро, без понатамошно размачкување.

Погоден е исто така и за осетлива кожа.

Без парабен

Дерматолошки тестирано

Начин на употреба: Нанесете го спрејот на телото и оставете го да делува.

Категорија

Медицинска козметика

Произведува

SWISS PHARMACEUTICAL INVESTMENT

Чешка Република

Нарачај

Пантенол – Гел за тело
PUKKA ЗЕЛЕН ЧАЈ
Мени