Пантенол – Млеко за тело

Млеко за тело со единствена формула со многу висока концентрација на ефикасни состојки Д-пантенол 10%, Алое Вера и Витамини А, D, Е, F.

Овозможува брзо и ефикасно регенерирање и нега на иритираната кожа од сонце, по престој во солариум и по подолго задржување во вода третирана со хлор.

Погоден е за секојдневна нега на сите типови на кожа.

Се нанесува брзо и добро се апсорбира, и не остава масни траги на кожата.

Погоден е исто така и за осетлива кожа.

Без парабен

Дерматолошки тестирано

Начин на употреба: Да се втрие нежно на кожата и да се остави да се апсорбира без понатамошно размачкување.

Категорија

Медицинска козметика

Произведува

SWISS PHARMACEUTICAL INVESTMENT

Чешка Република

Нарачај

FLEXIFORCE ICE GEL
Пантенол – Гел за тело
Мени