ЛИЖАВЧИЊА ЗА ПАТУВАЊЕ

3 лижавчиња
Лижавчиња за патување со вкус на јаболко, со шеќер

 

Aктивни состојки 3 лижавчиња
Ginger extract (Ѓумбир екстракт) 60 mg
Peppermint extract (Нане) 37,5 mg

 

Состав: шеќер, глукозен сируп, средство за регулирање на киселост: цитронска киселина, лимонов концентрат, арома јаболка, корен ѓумбир сув екстракт, нане листови сув екстракт , боја: индиго, бета-каротен.

Употреба: 1-3 лижавчиња. Наменет за деца од 3 години нагоре.

Додатоците во исхраната не се замена за урамнотежена и разновидна исхрана. Важно е да имате разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Начин на чување: Да се чува вон дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под +25`С

Категорија

Додатоци во исхраната

Произведува

Sensilab SA, Luxembourg,
FARMICOM pharmaceutical company d.o.o.,
Obrtna cona Logatec 30,
1370 Logatec, Slovenija

Нарачај

ЛИЖАВЧИЊА ЗА ГРЛО
ECOMER
Мени