ЛИЖАВЧИЊА ЗА ГРЛО

3 лижавчиња
Лижавчиња за грло со вкус на малина и дива јагода,со шеќер

Aктивни состојки Во 3 лижавчиња
Multifloral bee honey (Цветен мед) 300 mg
Marshmallow extract (екстракт корен бел слез) 180 mg
Sage extract (eкстракт жалфија) 90 mg
Vitamin C (Витамин Ц) 37,5 mg

 

Состав: шеќер, глукозен сируп, цветен мед 300 mg, екстракт корен бел слез 180 mg, средство за регулирање на киселост: цитронска киселина, лимонов концентрат (компиров или/и пченкарен малтодекстрин), сок од малина (малтодекстрин), густ екстракт листови жалфија 90 mg, натриев L-ascorbate (Витамин Ц 37,5 mg.), арома: малина, дива јагода.

Употреба: 1-3 лижавчиња. Наменет за деца од 3 години нагоре.

Додатоците во исхраната не се замена за урамнотежена и разновидна исхрана. Важно е да имате разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Начин на чување: Да се чува вон дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под +25 `С

Категорија

Додатоци во исхраната

Произведува

Sensilab SA, Luxembourg,
FARMICOM pharmaceutical company d.o.o.,
Obrtna cona Logatec 30,
1370 Logatec, Slovenija

Нарачај

URIFAR
ЛИЖАВЧИЊА ЗА ПАТУВАЊЕ
Мени