КРЕМА СО УРЕА

Специјална крема за сува кожа со 10% уреа и вредни растителни масла која интензивно ја хидрира, омекнува и заштитува кожата од сушење.
Оваа хранлива формула помага кај кожата која е исклучително сува и дехидрирана, која е склона кон егзема, црвенило и иритација.

Кога Kräuterhof Urea Body Creme се нанесува на кожата создава хидратационен заштитен слој која овозможува на кожата да дише и спречува губење на влага. Нежно ја смирува иритираната кожа и ја стимулира регенерацијата на површинскиот заштитниот слој.
Скапоцените масла од јојоба и шеа путер ја хранат кожата и го обновуваат заштитниот хидролипиден слој.

Состав: уреа 10%, масло од јојоба и шеа путер, масло од сладок бадем, алантоин, пантенол, витамин Е.
Нема минерални масла, парабени и потенцијални алергени!

Овој крем исто така содржи алантоин и пантенол, супстанции кои ја подобруваат епителизацијата и обновувањето на кожата. Кога станува збор за витамини кои ги содржи и кои одговараат на состојбата на кожата, важно е да се знае дека Kräuterhof Urea body creme, исто така, содржи витамин Е, витаминот на убавината, кој има антиоксидантен ефект и го спречува оштетување на кожата.

Апликација: Нежно нанесувајте го кремот на кожата секој ден.

Kräuterhof Urea body creme е во пакување од 200ml.

Категорија

Медицинска козметика

Произведува

Kräuterhof

Нарачај

Карталин
Body Lift гел
Мени