Kräuterhof Маска за коса – за сува коса

Интензивна хранлива маска за коса, ја хидрира косата и ја прави еластична.

Формулата со екстракт на ванила, Shea путер и betain ја зацврстува косата и во исто време ја штити од стрес.

Состојките на база на билки го обложуваат слојот на кутикулите на косата и ја зацврстуваат.

За мазна и мека коса со природен сјај.

Состав: Вода, путер од BUTYROSPERMUM PARKII, Caesalpinia Spinosa Gum, цетерил алкохол, цетил алкохол, лимонска киселина, глицерин, глицерил стеарат, ХИДРОКСИПРОПИЛ Оксидизиран Скроб, ПГ-ТРИМОНИУМ хлорид, изоамил лаурат, млечна киселина, левулинска киселина, пантенол, P-Anisic киселина, пропилен гликол, натриум хлорид, натриум глуконат, натриум хијалуронат, скроб, hydroxypropyltrimonium хлорид, токоферол, уреа, екстракт од ванила.

Упатство за употреба: Нанесете доволна количина рамномерно на влажна коса и оставете да делова 5 – 10 минути. Потоа темелно да се измие со топла вода. За оние кои брзаат, можна е експресна примена во траење од 3 минути. Погодна е за регуларна употереба. Да се избегнува контакт со очите.

Пакување: 150 ml

Категорија

Медицинска козметика

Произведува

ASAM GmbH & Co. Betriebs KG, Германија

Нарачај

Kräuterhof Маска за коса – за сува коса

250 ден

Интензивна хранлива маска за коса, ја хидрира косата и ја прави еластична.

Формулата со екстракт на ванила, Shea путер и betain ја зацврстува косата и во исто време ја штити од стрес.

Состојките на база на билки го обложуваат слојот на кутикулите на косата и ја зацврстуваат.

За мазна и мека коса со природен сјај.

Description

Состав: Вода, путер од BUTYROSPERMUM PARKII, Caesalpinia Spinosa Gum, цетерил алкохол, цетил алкохол, лимонска киселина, глицерин, глицерил стеарат, ХИДРОКСИПРОПИЛ Оксидизиран Скроб, ПГ-ТРИМОНИУМ хлорид, изоамил лаурат, млечна киселина, левулинска киселина, пантенол, P-Anisic киселина, пропилен гликол, натриум хлорид, натриум глуконат, натриум хијалуронат, скроб, hydroxypropyltrimonium хлорид, токоферол, уреа, екстракт од ванила.

Упатство за употреба: Нанесете доволна количина рамномерно на влажна коса и оставете да делова 5 – 10 минути. Потоа темелно да се измие со топла вода. За оние кои брзаат, можна е експресна примена во траење од 3 минути. Погодна е за регуларна употереба. Да се избегнува контакт со очите.

Additional information

Weight 200 g
Антицелулит серум Fresh
Kräuterhof Маска за коса – за фарбана коса
Мени