Kräuterhof Маска за фарбана и хемиски третирана коса

Оваа специјална маска ја поправа и штити обоената коса се до врвовите и долготрајно ја одржува.

Комбинација со екстракт од acai, масло од семки од грозје и екстракт на орев, го одржува интензитетот на бојата, дава влажност и сјај.

За долготрајна боја на косата, видлив сјај и зајакната коса.

Состав: Вода, цетеарил алкохол, глицерин, стеарамидопропил диметиламин, цетил алкохол, глицерил стеарат СЕ, млечна киселина, масло од семки од грозје, бетаин, цетеарил изононаноат, изомил лаурат, хидролизиран екстракт од орев, екстракт од плодот на acai, пантенол, натриум хиалуронат, уреа, токоферол, натриум лактат, левулинска киселина, парфем, Caesalpinia Spinosa Gum, хидроксиетил целулоза, хидроксипропил оксидиран скроб, ПГ-тримониум хлорид, guara хидроксипропилтримониум хлорид, скроб хидроксипропилтримониум хлорид, етилхексил глицерин, натриум глуконат, бутилен гликол, P-Anisic киселина, лимонска киселина, натриум хлорид, калиум сорбат, натриум бензоат, феноксиетанол.

Упатство за употреба: Нанесете доволна количина рамномерно на влажна коса и оставете да делува 5 – 10 минути. Потоа темелно да се измие со топла вода. За оние кои брзаат, можна е експресна примена во траење од 3 минути. Погодна е за регуларна употереба. Да се избегнува контакт со очите.

Пакување: 150 ml

Категорија

Медицинска козметика

Произведува

ASAM GmbH & Co. Betriebs KG, Германија

Нарачај

Kräuterhof Маска за коса – за сува коса
Super Omega-3 + Q10
Мени