FLEXIFORCE FORTE

Научно докажано

Подобра подвижност на зглобовите!

Капсулите FlexiForce Forte содржат патентирана комбинација на природен колаген тип II, омега 3 и одбрани витамини и минерали. Со редовно консумирање на производот, се подобрува здравјето на зглобовите и може да уживате во омилените активности без грижи.

FlexiForce Forte

Комплетно решение 3 во 1

 • 3 активни состојки во 1 производ (природен колаген тип II, омега 3, витамини и минерали)
 • Научно докажано: подобра подвижност на зглобовите
 • 800 мг високо квалитетно рибино масло богато со омега 3 масни киселини
 • НОВА технологија DUOCAP® (патентиран систем капсула во капсула)

Подобра подвижност на зглобовите!

Дали знаевте дека UC-II® (патентирана форма на природен колаген тип II кој се користи во капсулите FlexiForce forte) е една од најефикасните состојки за здравјето на зглобовите?

Најновото истражување сугерира дека UC-II® ја подобриувс мобилноста на зглобовите повеќе во споредба со глукозамин и хондроитин во комбинација!

Природниот колаген се произведува со патентиран, не-ензимски процес на ниска температура што обезбедува биолошка активност на колагенот и супериорен механизам на дејство во споредба со стандардните додатоци на зглобовите.

Секој втор има проблеми со болки во зглобовите!

Шетање со пријатели, танцување со партнерот, играње со децата, па дури и работа во градината – сите овие и слични активности ни носат многу пријатни моменти. Многумина од нас не можат да уживаат во овие активности поради едноставен проблем со зглобовите!

Промените во зглобовите го ограничува нашето движење и со тоа го влошува квалитетот на животот. Многумина почнуваат да се затвораат и тивко ги трпат овие проблеми. Во исто време, тие не се свесни дека можат брзо и ефикасно да ја подобрат состојбата со помош на капсулите FlexiForce forte!

Болките во зглобовите го отежнуваат нашиот секојдневен живот

Дали често чувствувате тешкотии во зглобовите кога се симнувате по скалите? Дали ви е потешко да се движите? Причината за тоа е абење на зглобната ‘рскавица, што се јавува кај млади луѓе кои спортуваат и кај повеќето постари луѓе.

Иако со вакви проблеми се среќаваат главно помлади, често многу активни луѓе, повеќе од половина од населението има проблеми со тешкотии во зглобови кои можат да предизвикаат:

 • Тешкотии при движење
 • Вкочанетост кога станувате наутро
 • Тежина кога седите, стоите и одите
 • Зголемување на телесната тежина
 • Сето тоа исто така влијае на расположението

Без грижа, имаме решение! Процесот на абење на ‘рскавицата може да се забави, исто така можеме да ги намалиме симптомите и со тоа значително да го подобриме квалитетот на животот!

FlexiForce forte – ефикасно решение 3 во 1 за здравје на зглобовите

Со НОВАТА иновативна технологија DUOCAP ® FlexiForce forte содржи 2 капсули во 1, кои обезбедуваат побрза апсорпција и конечни резултати!

Flexiforce forte содржи раствор за зглобови во 1 капсула, кој нуди троен ефект врз здравјето на вашите зглобови! Секоја капсула содржи:

 • Природен колаген тип II – природна супстанца што ја подобрува подвижноста на зглобовите
 • Рибино масло богато со омега 3 масни киселини – кое ја намалуваат тешкотијата во зглобовите и утринската вкочанетост
 • 5 важни витамини и минерали – бакар, манган и витамини Ц, Д и К2, кои поддржуваат зачувување на сврзното ткиво и формирање колаген за оптимално функционирање на зглобовите

FlexiForce forte содржи совршен спој на состојки со максимална биорасположивост. Тие се обложени со 800 мг рибино масло богато со омега 3 масни киселини, кое е познато по своите антиинфламаторни својства.

Зошто Омега 3?

Додадовме Омега-3 масни киселини затоа што:

 • Го намалуваат интензитетот на промените во зглобовите,
 • Ја намалуваат ја утринската вкочанетост,
 • Ја намалуваат чувствителноста на зглобовите.

Состав

Активни состојки во 2 кесички %ПДВ *
Рибино масло 630 mg **
Витамин Ц 80 mg 100
UC-II 40 mg **
Колаген тип II 10 mg **
Манган 2 mg 100
Бакар 1 mg 100
Витамин К2 90 μg 120
Витамин D3 10 μg 200

*ПДВ = препорачан дневен внес
** = препорачаниот дневен внес не е надминат

Состојки (во 2 капсули): рибино масло (форма на триглицерид) со 280 mg / g EPK и 190 mg / g DHK 792,5 mg (EPK 221,9 mg; DHK 150,6 mg), рибен желатин, L-аскорбинска киселина (витамин Ц 80 mg – 100% PDU *), згуснувач: моно и диглицериди на масни киселини, UC-II® [неденатуриран (природен) колаген тип II од кокошкина ‘рскавица] 40 mg (колаген тип II 10 mg), манган сулфат (манган 2 mg – 100% PDU *), бакар сулфат (бакар 1 mg – 100% PDU *), K2VITAL® [микрокапсулиран цело-транс менакинон-7] 2,16 mg (витамин K2 90 μg – 120% PDU *), колекалциферол (витамин Д3 10 μg – 200 % PDU) *), бои: титаниум диоксид, светло сина FCF. * PDU = препорачана дневна доза

Содржи алергени: риба

Употреба: Препорачаната доза е 1 DUOCAP ® капсула 2x на ден со 2 dl вода после јадење.

Белешки: Препорачаната дневна количина или доза не треба да се надминува. Додаток во исхраната не е замена за балансирана и разновидна исхрана. Важна е разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било состојка на овој производ или земате лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Производот не се препорачува за бремени жени и доилки.

Чување: Да се ​​чува подалеку од дофат на деца! Да се ​​чува на темно и суво место на температура до 25 ° С.

Нето количина: 17,2 гр

За кого е наменет овој производ?

Капсулите FlexiForce форте се дизајнирани да ги задоволуваат дури и најпробирливите корисници:

 • Активните спортисти,
 • Старите лица,
 • Секој што има проблеми со зглобовите,
 • Секој што има проблеми со вкочанетост кога ќе се разбуди.

Категорија

Додатоци во исхраната

Произведува

Сенсилаб СА Луксембург

Нарачај

Kräuterhof млечна крема со пантенол
Second Brain
Мени