Body Lift гел

Тело во совршена форма! Kräuterhof Body lift гел содржи посебен комплекс за губење на тежината, кој вклучува L-Carnitine и билни екстракти за детоксикација и антицелулитен ефект – гуарана и алги.

Со редовно користење кожата станува значително поцврста, еластична и мазна.

Kräuterhof Body lift гелот се препорачува за луѓе кои вежбаат, внимаваат на исхраната, сакаат да одржуваат убавината на кожата, како и постарите лица кај кои природно доаѓа до намалување на тонусот на кожата.

По апликацијата, гелот создава пријатно и освежувачко чувство, а кожата станува посвежа, помека и помлада.

Гелот најдобро е да се користи после вежбање или држење на диета кога се топи поткожното масно ткиво. После тоа, потребно е затегнување на кожата која се растегнала под влијание на акумулираната маст под неа.

Состав: Карнитин, пантенол, гуарана и алги.

Апликација: Гелот може да се нанесува секој ден, по можност по туширање кога порите се поотворени и кога ресорпцијата во кожата е подлабока и подобра.

Kräuterhof Body lift gel е во пакување од 200ml.

Категорија

Медицинска козметика

Произведува

Kräuterhof

Нарачај

Крема со уреа
Антицелулит гел Fresh
Мени